Jdi na obsah Jdi na menu

Zprávy

Příspěvky

Turnaj ve šprtci, Ostrava 16.4.2011

plakat_ova_2011.pngPrvní turnaj série "O POHÁR SEVERU" se uskutečnil v sobotu 16.4.2011 v Ostravě. Na turnaji se představilo celkem 39 hráčů a hráček ze sedmi klubů. Vítězem se stal Zdeněk Palatka z domácího klubu Šprtec Partyja Ostrava, druhé místo obsadil Michal Urbášek z KSH Sever Zábřeh a velký návrat na šprtcovou scénu ziskem bronzové medaile předvedl domácí hráč Tomáš Schmeister. Skvělý turnaj zaznamenali naši junioři, kteří obsadili prvních pět míst své kategorie. Zlatou medaili vybojoval Matěj Matýsek v kategorii žáků. Série turnajů bude pokračovat 28.5.2011 ve Frýdku-Místku pod pořadatelstvím klubu FUTURE, závěrečný turnaj se odehraje 18.6.2011 u B.H.C. Dobrá.

16. 4. 2011 | Rubrika: Zprávy | Fotografie: Turnaj ve šprtci, Ostrava 16.4.2011

Finále 16. ročníku extraligy

f16e_035.jpg Play-Off 16. ročníku extraligy bylo    odehráno během ledna 2011. Vyvrcholením pak byl poslední hrací den, kdy se uskutečnily semifinálové zápasy, souboj o 3 -tí místo a finále. V prvním kole překvapivě ze soutěže vypadli favorizovaní Rostislav Grapa a Petr Hamerka. Druhé kolo již žádné podobné situace nepřineslo, a tak se do nejlepší čtveřice probojovali hráči, kteří se na těchto pozicích nacházeli po základní části. V prvním semifinále se střetli David Kováč s Radimem Klimánkem, druhou dvojici vytvořili Zdeněk Palatka a Matěj Grapa. Do finále se probojovali David Kováč a Matěj Grapa, souboj o bronz pak obstarali Zdeněk Palatka a Radim Klimánek. Další informace naleznete uvnitř článku.

29. 1. 2011 | Rubrika: Zprávy | Fotografie: Finále 16. ročníku extraligy

Výroční turnaj 2010

Obrazek6. Výroční turnaj s podtitulem Pardál Cup byl odehrán 11.12.2010 v Klika Aréně. Turnaje se zúčastnilo rekordních 34 hráčů z týmů Šprtec Partyja Ostrava, BHC Pardál Ostrava, ŠprtnemVámToTam, Oldschool šprtec, Duha Wings a Rybáři.

Vítězem se stal Zdeněk Palatka z týmu BHC Pardál Ostrava, druhé místo vybojoval Vladimír Benko a třetí místo získal Libor Dvořáček (oba z týmu Oldschool šprtec.

Děkujeme všem hráčům za bezvadnou oslavu 6-tých narozenin našeho klubu a těšíme se na setkání u šprtcových stolů v příštím roce.

Připravujeme fotogalerii z turnaje, zpracování dat konečných výsledků a rozhovory s hráči.

11. 12. 2010 | Rubrika: Zprávy

Finále Žákovského poháru 2010

fzp_2010_01.jpgFinále Žákovského poháru 2010 a Mistrovství České republiky družstev juniorů se uskutečnilo 27. - 28. listopadu v Zábřehu na Moravě. Náš tým odjížděl do dějiště šampionátu v roli favorita, když v celé sezóně opanoval stupně vítězů a zejména junioři dominovali v pořadí průběžných výsledků Žákovského poháru. Navíc naše družstvo suverénně vyhrálo základní část soutěže. Ambice hráčů byly vysoké, v turnaji se nicméně začínalo od nuly, a tak musely předchozí úspěchy stranou. V bojích o stupně vítězů se nakonec zadařilo jen juniorům, stříbro získal Patrik Pail a bronz Mikuláš Halás. V žácích se dlouhodobě se zlepšující Lucie Kubíková ani tradiční sběrač medailí Matěj Matýsek neprosadili a doufali v cennou medaili z druhého hracího dne. K soutěži družstev měl náš zastupující trenér Lukáš král k dispozici nejsilnější možnou sestavu, síla družstva se projevila hned v prvním utkání, kde se i s náhradníky náš tým vypořádal s družstvem Valachů 11:1. Ve finále jsme narazili na Zábřežské a bohužel vedení v sérii ztratili a získali "jen" stříbrnou medaili. Celému týmu včetně doprovodu gratulujeme a přejeme do nové sezóny opět vynikající formu.

27. 11. 2010 | Rubrika: Zprávy | Fotografie: Finále ŽP 2010 a MČR družstev juniorů

Mistrovství České republiky 2010

Obrazek2. Mistrovství České republiky ve stolním hokeji - šprtci se uskutečnilo ve dnech 13. a 14. listopadu v Ostravě. Pořadatelem byl náš klub Šprtec Partyja Ostrava a celkem se tohoto vrcholného turnaje letošní sezóny zúčastnilo 32 hráčů a hráček soutěžících v pěti kategoriích. Domácí prostředí nám dopomohlo k zisku dvou medailí, bronz v kategorii žáků získal Matěj Matýsek a tým Partyje vybojoval rovněž bronz v kategorii družstev.

13. 11. 2010 | Rubrika: Zprávy

6. turnaj série Grand Prix 2010

Obrazek6. turnaj série Grand Prix 2010 se uskutečnil 23.10. v Uničově. Naše barvy po delší přestávce hájil bývalý trenér Tomáš Schmeister a podle očekávání se stal nejlepším hráčem družstva. Výprava sice nepřivezla žádnou medaili z individuálních kategorií, alespoň v soutěži družstev se nám však podařilo navázat na předcházející bronzové úspěchy.

23. 10. 2010 | Rubrika: Zprávy | Fotografie: 6. turnaj série Grand Prix 2010

6. turnaj Žákovského poháru 2010

Obrazek6. turnaj Žákovského poháru 2010 se odehrál 16.10.2010 v CSVČ Don Bosko Havířov. Naše mládežnická výprava opět sehrála výborný turnaj. Absolutním vítězem se stal Matěj Grapa, který zároveň vyhrál kategorii juniorů. Perfektní turnaj odehrála Lucie Kubíková, poprvé získala 4 body, bohužel v celkovém pořadí to stačilo jen na čtvrté místo v kategorii žáků. Věříme, že se svou herní pohodou uspěje na MČR, nebo ve finále ŽP. Naše družstvo zvítězilo také v soutěži družstev.

16. 10. 2010 | Rubrika: Zprávy | Fotografie: 6. turnaj Žákovského poháru 2010

5. turnaj série Grand Prix 2010

ObrazekNa 5. turnaj série GP do Zábřehu na Moravě odjelo torzo naší seniorské reprezentace. Veškerá odpovědnost za případný neúspěch v kvalifikaci na MČR soutěže družstev tak zůstala na našich mládežnickým cestovatelích. V této kritické situaci se ukázalo, proč tito hráči a hráčky vedou s přehledem v soutěži družstev Žákovského poháru. Přes veškerou nepřízeň se jim podařilo postupovou pozici v průběžném pořadí zmíněné kvalifikace nejen udržet, ale i překvapivě získat bronzovou medaili před ambiciózním týmem B.H.C. Dobrá!

25. 9. 2010 | Rubrika: Zprávy | Fotografie: 5. turnaj série Grand Prix 2010

5. turnaj Žákovského poháru 2010

Obrazek Podzimní část sezóny ČSSH ve stolním hokeji - šprtci byla zahájena 5. turnajem Žákovského poháru v Rožnově pod Radhoštěm. V tomto městě turnaj uspořádala ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí s vydatnou sponzorskou pomocí.

Naše mládežnické družstvo po letní přestávce zahájilo své učinkování ve velkém stylu. Matěj Grapa vyhrál absolutní pořadí turnaje a kategorii juniorů, hned dalším v celkovém bodování i juniorské kategorie byl Mikuláš Halás. V kategorii žáků pak bodoval na bronzové pozici Matěj Matýsek. Všechni zmínění a dále Patrik Sedlář, Lucie Kubíková a Klára Grapová se postarali o celkové vítězství v soutěži družstev!

11. 9. 2010 | Rubrika: Zprávy | Fotografie: 5. turnaj Žákovského poháru 2010

Retro turnaj 2010

ObrazekNa sklonku prázdnin jsme v našem působišti v Cvč KLIKA uspořádali turnaj ve šprtci v jeho
historické podobě. Hrací stoly byly jednak z naší sbírky, další jsme si zapůjčili od nadšenců šprtce a své vybavení přivezli také naši inspirátoři z pivnice Klenba v Klimkovicích.

K turnaji nastoupilo 16 hráčů a hráček, pro které bylo připraveno 10 stolů a hrací systém rozlosování do dvou skupin s následným vyřazovacím pavoukem. Podmínkou účasti byly dobové prvky oblečení, kulisu vytvořila hudba přehrávaná z gramofonu a kotoučového magnetofonu...

Vítězem se stal domácí Lukáš Král před Klenbařem Rejžem a rekonvalescentem Tondou Cudrákem.

21. 8. 2010 | Rubrika: Zprávy | Fotografie: Retro turnaj 2010